O Nas

Z pasji do strzelectwa.

Jeżeli jesteś człowiekiem, który potrafi powtórzyć 1000 razy tą samą czynność i się nie znudzić, czytać po nocach o swojej ulubionej dziedzinie, oszczędzać pół roku na gadżet, który użyjesz 2 razy na rok, jechać 500 km na imprezę, na której spędzisz dwie godziny – to musisz być hobbystą tak jak my. Jeździsz rowerem, zbierasz znaczki pocztowe, hodujesz rybki, grasz na gitarze, a może wspinasz się w Himalajach – łączy nas jedno – wszyscy mamy jakąś pasję. Może każda jest inna. Może dla mnie jesteś „dziwakiem”, ale gdy się spotkamy opowiesz mi historię, która będzie dla ciebie jak „o 6 wiatrach wiejących w Karakorum” Rafała Froni. Znowu ja opowiem ci o kalibrach, pociskach, lufach, trajektoriach, ładunkach miotających, spłonkach, patronach, smarze, poperach, wietrze od lewej co mi krwi napsuł, o tym pierwszym w tarczy, i o tej dziesiątce co dała wygraną, a nader wszystko o tym że „kocham zapach prochu o poranku”.

Dlatego właśnie 16 marca 2018 dziewiętnastu zapaleńców, powzięło decyzję o powołaniu stowarzyszenia. I od tego dnia działamy jako Gminne Towarzystwo Strzeleckie JASTRZĄB.

Nasza pasja wymaga ćwiczeń, sprzętu, wiedzy i żelaznej dyscypliny. Przestrzegamy zasad, bo one dają bezpieczeństwo. Naszej pasji nie możemy uprawiać w domu, na łące, czy na ulicy. Dlatego dzięki wsparciu Gminy Niemce i przychylności jej włodarza Krzysztofa Urbasia powstał wspaniały i bezpieczny obiekt – Gminna Strzelnica OSÓWKA, którym mamy się zaszczyt opiekować.

Jeżeli tu trafiłeś/łaś to znaczy, że szukasz a to początek sukcesu. Na niniejszej stronie w poszczególnych zakładkach znajdziesz informacje o nas, w jakich ramach działamy, jak do nas dołączyć aby zaszczepić się naszą pasją. Umieszczamy tu także użyteczne informacje o i dla naszej małej ale prężnie rozwijającej się społeczności.