Strzelnica OSÓWKA

„od Obwodnicy do Strzelnicy”

Gminna Strzelnica Osówka otwarta jest w okresie letnim (tj. kwiecień- październik ) od wtorku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00 (poniedziałki nieczynna), a w weekendy od 10.00 do 15.00 (w niektóre weekendy strzelnica może być w całości zajęta na zawody lub wynajęta) warto śledzić Aktualności lub media społecznościowe.

W okresie zimowym (tj. listopad – marzec) także można korzystać ze strzelnicy, ale uruchamiane są dyżury z mniejszą częstotliwością. W tym okresie strzelnica jest czynna w środy w godz. 9.00 – 15.00 oraz soboty i niedziele w godz. 10.00 – 15.00
STRZELNICA tel. 729 918 113. Więcej w zakładce: DOSTĘPNOŚĆ.

Składa się obecnie z czterech osi strzeleckich. Największa z nich to oś o długości 100 m, na której przygotowane jest 20 zadaszonych stanowisk. Obok, za specjalnie usypanym wałem, znajduje się oś do prowadzenia zajęć w konkurencji TRAP, czyli strzelanie do rzutek. Oba obiekty znajdują się w wyrobisku po kopalni piasku, co daje naturalną ochronę przed hałasem. Ciekawostką jest fakt iż piasek wybrany z tego miejsca posłużył do budowy „obwodnicy Lublina”, czyli fragmentów S12/S17/S19. Powyżej, na terenie o „naturalnej” wysokości, umiejscowiony jest wygodny, utwardzony parking, który jest w stanie pomieścić ok. 30 samochodów osobowych. Za parkingiem, patrząc od bramy wjazdowej, znajduje się oś strzelecka 50 m z 8 zadaszonymi stanowiskami. Na lewo od osi 50 m znajduje się jeszcze jedna oś do strzelania dynamicznego, wybudowana na planie prostokąta o wymiarach 40 x 13 m. Całość obiektu jest ogrodzona i opatrzona odpowiednimi tablicami ostrzegawczymi. Obiekt jest własnością gminy Niemce.


DOJAZD

A gdy już Cię znudzą, zmierżą i wyplują „betonowe łąki wielkich miast”. Zapragniesz ukoić nerwy i spokojnie skupić się na celu. Potrzebujesz obrać jeden słuszny kierunek, czyli na nasz obiekt.

Najbliższa okolica czyli dojazd z Krasienina.
Jadąc od strony Lublina, Niemiec czy też Garbowa, po dotarciu na skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 809 i 828 w centrum miejscowości Krasienin-Kolonia, należy się skierować na północ, w drogę nr 809 w kierunku Przytoczna. Tutaj musisz troszkę zwiększyć uwagę gdyż około 1,3 km od skrzyżowania zaczyna się charakterystyczny długi łuk w lewo, na końcu którego droga główna zaczyna skręcać w prawo, a ty skręcasz w lewo w boczną asfaltową drogę. Zaraz przy skrzyżowani ustawiony jest pierwszy z drogowskazów, które wygodnie poprowadzą Cię do Gminnej Strzelnicy Osówka. Do samej strzelnicy prowadzi utwardzona  droga gruntowa, na której będziesz jeszcze skręcać dwa razy w prawo. pierwszy skręt jest po około 1,4 km od zjazdu z drogi 809, a następny około 700 m za nim.


DOSTĘPNOŚĆ

UWAGA! Obecnie strzelnica działa w trybie ZIMOWYM (listopad – marzec). Dla osób prywatnych posiadających własną broń – obiekt jest dostępny w jeden dzień powszedni (środa) w godz. 9.00 – 15.00 oraz w soboty i niedziele od 10.00 do 15.00 (z wyłączeniem rezerwacji całego obiektu dla służb mundurowych). Warto śledzić Aktualności lub naszego Facebook’a.

KOSZTY: Korzystanie ze strzelnicy kosztuje tylko 20 zł/godz. Jeżeli zamierzasz korzystać z osi TRAP do kosztów powinieneś doliczyć rzutki w cenie 1,00 zł/szt.

Kontakt ze Strzelnicą tel. 729 918 113

Dla osób prywatnych nieposiadających broni – od wtorku do piątku, w godzinach pracy strzelnicy opiekun ma ze sobą część naszego „sprzętu” i amunicję więc można z niego skorzystać. Warto wcześniej zadzwonić i dopytać. W weekendy dyżury z bronią będą nadal ogłaszane na stronie i FB dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony (dział AKTUALNOŚCI) lub media społecznościowe gdzie ogłaszane są dyżury instruktorów z bronią do celów szkoleniowych. W takim wypadku koszt pobytu na obiekcie to (20 zł za 1 godzinę + 70 zł opieka instruktora + koszt wykorzystanej amunicji). Dla treningów TRAP należy doliczyć jeszcze cenę wykorzystanych rzutek – 1,00 zł/szt.

Dla firm prowadzących szkolenia oraz innych podmiotów – Istnieje możliwość wynajęcia całego obiektu lub jednej z czterech osi strzeleckich. Zakres, termin oraz koszt ustalane są indywidualnie. W celu ustalenia szczegółów należy kontaktować pod nr tel. +48 600 302 832